Bugun...



BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ 2. KEZ TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere ikinci kez toplandı.

facebook-paylas
Tarih: 17-05-2019 08:10

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ 2. KEZ TOPLANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri tek tek görüşerek karara bağladı.

Başkan Hayrettin Güngör Büyükşehir Belediye meclis toplantısına geçmeden önce Türkiye Belediyeler Birliği için delege seçimlerinin yapılacağını ifade ederek oylamanın gizli yapılacağını duyurdu.

Gizli kullanılan oylamanın ardından sandıklara atılan oylar sayıldı ve Osman Okumuş, Mehmet Fatih Güven, Hüseyin Coşkun Aydın, İbrahim Yılmazcan, Bilal Eker, Ahmet Doğan, Hanifi Toptaş ve Asuman Yavuz TBB Delegesi olarak seçildiler.

Daha sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısına geçildi ve gündemin birinci maddesinde Arsaların rayiç bedele göre gruplandırılarak otopark bedellerinin belirlenmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesinde Parselinde otopark düzenlenmeyen taşınmazların otopark bedellerinin belirlenmesi teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesinde Elbistan Belediyesine yetki devredilmesi ve ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi konusunda bazı cadde ve sokakların devredilmesi ve çalışma esasları oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde 2019/44 sayılı KMBB Meclis Kararı ile onanan 1/1000 ölçekli plan değişikliğine itiraz oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin beşinci maddesinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Çevre Alt Yapı Temel Hizmetler Birliği’ne üye seçiminde Rıfat Kantarcı, Harika Fatma Açıksarı, Ahmet Özalp ve Emine Duman asıl üye olarak Sebahattin Atalay ve Durdu Mehmet Özdemir yedek üye olarak seçildiler.

Gündemin altıncı maddesinde Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Üye Seçiminde Ramazan Kibar, Adnan Bektaşoğlu ve Bilal Eker asil üye, Ali eken ve Kurtuluş Alıç yedek üye olarak seçildi.

Gündemin yedinci maddesinde Sağlıklı Kentler Birliği üye seçiminde Ayşe Cesur, Arif Şen ve Dilek Çevik seçildiler.

Gündemin sekizinci maddesinde Tarihi Kentler Birliği üye seçiminde Mustafa Saylak, Fatma Zehra Aslantaş ve Alper Akbaş asil üye olarak, Feyzettin Okumuş ve Adnan Türkmen yedek üye olarak seçildiler.

Gündemin dokuzuncu maddesinde Uluslararası Tarım Şehirler Birliği üye seçiminde Mahmut Toğuz, Emine Duman seçilirken, Fatma Zehra Aslantaş ise yedek üye olarak seçildi.

Gündemin onuncu maddesinde ise kadro ihdas ve iptal konusunda bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör: “ Mevcut yapımız içerisinde bazı daire başkanlıklarımızı kapatarak diğer ilgili daire başkanlıklarımızla birleştirdik. Şu an itibari ile 16 daire başkanlığımız oldu. Mevcut yapımızdan farklı olarak Kuzey İlçeleri Dairesi Başkanlığımızı kurduk. Kuzey ilçelerimize hizmeti hem buradan hem oradan yürüteceğiz” dedi.

Gündem maddelerinin ardından komisyonlardan gelen raporların görüşülmesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Hanifi Toptaş ile Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ramazan Kibar komisyonlarınca alınan kararlara ilişkin meclise bilgi sundular.




Bu haber 139 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Kasımpaşa 4 4 0 0 10 4 12 +6
2 Galatasaray 4 3 1 0 10 5 9 +5
3 Medipol Başakşehir 4 3 1 0 7 3 9 +4
4 Kayserispor 4 2 0 2 5 2 8 +3
5 Atiker Konyaspor 4 2 0 2 8 6 8 +2
6 Trabzonspor 4 2 1 1 9 5 7 +4
7 Beşiktaş 4 2 1 1 8 6 7 +2
8 Yeni Malatyaspor 4 2 1 1 4 2 7 +2
9 Antalyaspor 4 2 1 1 8 8 7 0
10 MKE Ankaragücü 4 1 2 1 6 7 4 -1
11 Sivasspor 4 1 2 1 3 7 4 -4
12 Bursaspor 4 0 1 3 3 4 3 -1
13 Fenerbahçe 4 1 3 0 4 6 3 -2
14 Göztepe 4 1 3 0 2 5 3 -3
15 Alanyaspor 4 1 3 0 1 9 3 -8
16 Çaykur Rizespor 4 0 2 2 4 6 2 -2
17 Akhisarspor 4 0 2 2 4 7 2 -3
18 BB Erzurumspor 4 0 3 1 3 7 1 -4
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 2 2 0 0 6 0 6
2 Giresunspor 2 2 0 0 5 1 6
3 Boluspor 2 2 0 0 4 1 6
4 Ümraniyespor 2 2 0 0 4 1 6
5 Eskişehirspor 2 1 0 1 4 2 4
6 Altay 2 1 0 1 3 2 4
7 Altınordu 2 1 1 0 5 2 3
8 Hatayspor 2 1 1 0 3 2 3
9 İstanbulspor 2 1 1 0 4 8 3
10 Adana Demirspor 2 0 1 1 2 3 1
11 Afjet Afyonspor 2 0 1 1 1 2 1
12 Gazişehir Gaziantep FK 2 0 1 1 1 2 1
13 Kardemir Karabükspor 2 0 1 1 1 2 1
14 Denizlispor 2 0 1 1 0 1 1
15 Adanaspor 2 0 1 1 1 3 1
16 Balıkesirspor Baltok 2 0 1 1 0 3 1
17 Elazığspor 2 0 2 0 2 4 0
18 Osmanlıspor FK 2 0 2 0 0 2 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 1 1 0 0 2 1 3
2 Şanlıurfaspor 1 1 0 0 2 1 3
3 Bandırmaspor 1 1 0 0 1 0 3
4 Tarsus İdman Yurdu 1 0 0 1 2 2 1
5 Konya Anadolu Selçukspor 1 0 0 1 1 1 1
6 Darıca Gençlerbirliği 1 0 0 1 0 0 1
7 Pendikspor 1 0 0 1 0 0 1
8 Bugsaş Spor 0 0 0 0 0 0 0
9 Fethiyespor 0 0 0 0 0 0 0
10 Kahramanmaraşspor 0 0 0 0 0 0 0
11 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0
12 Menemen Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
13 Sivas Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0
15 Tuzlaspor 0 0 0 0 0 0 0
16 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0
17 Fatih Karagümrük 1 0 1 0 0 1 0
18 Etimesgut Belediyespor 1 0 1 0 0 3 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Şile Yıldızspor 1 1 0 0 4 1 3
2 Hekimoğlu Trabzon 1 1 0 0 2 1 3
3 Batman Petrolspor 1 0 0 1 1 1 1
4 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0
5 Ergene Velimeşe 0 0 0 0 0 0 0
6 Gebzespor 0 0 0 0 0 0 0
7 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
8 Kozan Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
9 Körfez Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0
10 Nazilli Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
11 Nevşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
12 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0
13 Tire 1922 0 0 0 0 0 0 0
14 Büyükçekmece Tepecikspor 1 0 1 0 1 2 0
15 Erbaaspor 1 0 1 0 0 1 0
16 Erzin Belediyespor 1 0 1 0 0 1 0
17 Yomraspor 1 0 1 0 0 1 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/09/2018 Alanyaspor vs Trabzonspor
 16/09/2018 Atiker Konyaspor vs Fenerbahçe
 16/09/2018 Beşiktaş vs Yeni Malatyaspor
 16/09/2018 Çaykur Rizespor vs Bursaspor
 16/09/2018 Galatasaray vs Kasımpaşa
 16/09/2018 Göztepe vs Kayserispor
 16/09/2018 Medipol Başakşehir vs Antalyaspor
 16/09/2018 MKE Ankaragücü vs Akhisarspor
 16/09/2018 Sivasspor vs BB Erzurumspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 16/09/2018 Adana Demirspor vs Hatayspor
 16/09/2018 Balıkesirspor Baltok vs Ümraniyespor
 16/09/2018 Boluspor vs Altay
 16/09/2018 Denizlispor vs Eskişehirspor
 16/09/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Altınordu
 16/09/2018 Gençlerbirliği vs Elazığspor
 16/09/2018 Giresunspor vs Afjet Afyonspor
 16/09/2018 İstanbulspor vs Adanaspor
 16/09/2018 Kardemir Karabükspor vs Osmanlıspor FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 08/09/2018 Sivas Belediyespor vs Bandırmaspor
 08/09/2018 Bugsaş Spor vs Etimesgut Belediyespor
 08/09/2018 Tokatspor vs Tarsus İdman Yurdu
 08/09/2018 Zonguldak Kömürspor vs Pendikspor
 08/09/2018 Kırklarelispor vs Manisa BBSK
 08/09/2018 Tuzlaspor vs Fatih Karagümrük
 08/09/2018 Fethiyespor vs Konya Anadolu Selçukspor
 08/09/2018 Kahramanmaraşspor vs Şanlıurfaspor
 08/09/2018 Menemen Belediyespor vs Darıca Gençlerbirliği
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 08/09/2018 Artvin Hopaspor vs Nazilli Belediyespor
 08/09/2018 Ergene Velimeşe vs Şile Yıldızspor
 08/09/2018 Karaköprü Belediyespor vs Yomraspor
 08/09/2018 Kozan Belediyespor vs Körfez Spor Kulübü
 08/09/2018 Nevşehir Belediyespor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 08/09/2018 Gebzespor vs Hekimoğlu Trabzon
 08/09/2018 Silivrispor vs Batman Petrolspor
 08/09/2018 Tire 1922 vs Erzin Belediyespor
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
resmi ilanlar

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI